M55342K05B75B0RT5
Mfr.Part #
M55342K05B75B0RT5
Description
RES SMD 75K OHM 0.1% 0.225W 2208
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard
Power (Watts) :
0.225W
Resistance :
75 kOhms
Supplier Device Package :
2208
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.1%